ایستگاه های متروی شریعتی ، قلهک و میرداماد افتتاح شد 1388/2/28

 بهره برداری رسمی توسعه شمالی خط یک متروی تهران از ایستگاه های میرداماد ، دکتر شریعتی و قلهک صبح امروز با حضور شهردار تهران صورت گرفت.

 

به گزارش خبرنگار سما ، مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: پس از بهره برداری از خط یک متروی تهران به طول حدود 30 کیلومتر حدفاصل ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) تا بزرگراه شهید حقانی در سال های 1380 و 81 عملیات اجرایی توسعه شمالی این خط به طول 2/8 کیلومتر با 7 ایستگاه از سال 1384 از ایستگاه شهیدحقانی آغاز شد.

محسن هاشمی اظهار داشت : این مسیر پس از عبور از خیابان میرداماد به سمت شرق و از میدان مادر در امتداد خیابان شریعتی به سمت شمال ادامه پیدا کرده و در محدوده میدان تجریش خاتمه می یابد.

وی افزود : تونل های این مسیر به طول 7 کیلومتر به صورت زیرزمینی با روش ایرانی _ اتریشی احداث شده است که از شمال ایستگاه شهید حقانی در انتهای خط یک آغاز و تا ایستگاه قلهک در خیابان شریعتی ادامه می یابد.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به اینکه فاز اول این توسعه شامل 3 ایستگاه میرداماد ، قلهک و شریعتی به طول حدود 4 کیلومتر امروز افتتاح شد، بیان داشت : امیدواریم در شهریور ماه ایستگاه قیطریه نیز به بهره برداری برسد.

هاشمی با بیان اینکه تعداد سفرهای روزانه مترو امروز از مرز یک میلیون و 700 هزار نفر گذشته است خاطرنشان کرد : طبق برنامه ریزی انجام شده امیدواریم دو هفته آینده ایستگاه انقلاب به بهره برداری برسد. همچنین ایستگاه جشنواره در شرق تهران نیز در پاییز افتتاح خواهد شد.

وی ضمن اظهار امیدواری از اینکه امسال نیز شاهد توسعه  15 کیلومتر دیگراز خطوط مترو باشیم ادامه داد : با افتتاح این ایستگاه ها جمع خطوط مترو به 112 کیلومتر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تصریح کرد: طبق مصوبه مجلس ، امسال نیز 320 میلیارد تومان برای توسعه مترو در نظر گرفته شده که با وجود گذشت دوماه از آغاز سال ، دولت هنوز این اعتبار را پرداخت نکرده است که امیدواریم هرچه زودتر انجام شود.

print
rating
  نظرات