مکان نما  >>   خانه  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر

مشروح خبر

1390/11/30
   
  مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری: مشکل ترافیک تهران تعدّد سیاست گذاران در ترافیک است
   
   
مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: یکی از مهم ترین مشکلات ترافیک تهران تعدّد دستگاه های سیاست گذار و عدم هماهنگی و همخوانی لازم در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس رضا نفیسی افزود: عدم هماهنگی بین دستگاه های تصمیم گیرنده و در نتیجه موازی کاری ها،هزینه ها را افزایش داده است.

وی مدیریت واحد را چاره مشکل ترافیک دانست و تاکید کرد: چنان چه در حوزه ترافیک مدیریت واحد ایجاد شود، مشکل ترافیک قابل حل بوده و از موازی کاری ها و افزایش هزینه ها در این زمینه جلوگیری می شود.

نفیسی در ادامه به موضوع توسعه حمل و نقل انسان محور پرداخت و اظهار کرد: برای کاهش آلودگی و ایجاد رفاه شهروندان باید حمل و نقل پایدار را مورد توجه جدی و مبنای توسعه قرار داد.

وی با اشاره به کمبودهایی که در این زمینه الگوی سفر شهروندان را تحت تاثیر قرار داده، تصریح کرد: به عنوان نمونه در برخی نقاط پیاده روهای مناسب وجود ندارد که باید این نکته در تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری در پایان خاطرنشان کرد: باید در زمینه توسعه معابر شهر و گسترش حمل و نقل شهری بازنگری اساسی صورت گیرد و انسان به عنوان محور این تصمیم گیری ها اهمیت پیدا کند.

گفتنی است یازدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با شعار «حمل و نقل انسان محور» از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی روزهای دوم و سوم اسفند ماه سال جاری در محل مرکز همایش های بین‌المللی برج  میلاد تهران برگزار می شود.

 
 


  نظرات