در مراسم امضا تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومى مطرح شد؛ نوید تامین ١٠ هزار تاكسی، انقلاب بزرگی در نوسازی حمل و نقل عمومی است 1398/8/4

image
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: نوید تامین ۱۰ هزار دستگاه تاکسی از سوی شرکت ایران خودرو تا پایان سال جاری، انقلابی بزرگ در نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی کشور خواهد بود.

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافيك شهردارى تهران؛ محسن پورسيدآقايى صبح امروز در مراسم امضاى تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومى و تحويل خودروهاى تاكسى مطابق ماده ١٢ قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير توسط شرکت ایران خودرو برگزار شد، با اشاره به اينكه نوسازى ناوگان عمومى كشور، اقدامى مهم و البته پيچيده است تصريح كرد: ناوگان تاكسيرانی يك ناوگان خدمات اجتماعی است كه بايد به مردم خدمتی ارزان و باكيفيت ارايه دهد، معتقدم اگر می‌خواهيم به مردم بگوييم از خودروی شخصی كمتری استفاده كنند بايد ناوگان عمومي كارآمد، ارزان و باكيفيت هم در اختیارشان قرار دهیم.
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز منعقد شد، تا پایان سال ۱۰ هزار دستگاه تاکسی از سوی ایران خودرو به منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور تحویل خواهد شد که انقلابی بزرگ در نوسازی و توسعه حمل ونقل عمومی کشور خواهد بود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اينكه طی ٢ سال گذشته به دليل پاره‌اى مشكلات در بخش توليد و اقتصاد، روند نوسازی متوقف شده بود گفت: امروز همه بخش‌ها برای نوسازی ناوگان عمومی كشور اعلام آمادگی كردند و نگاهمان به «ايران خودرو» صرفا يك شركت نيست بلكه معتقدم ايران خودرو نماد ملی صنعت يك كشور است كه ميی‌توانيم با تكيه بر اين صنعت، ترافيك وآلودگی هوا را مديريت کنیم و كاهش دهيم.

معاون شهردار تهران با بيان اين‌كه سال گذشته تنها ٦٠٠ دستگاه تاكسی به تهران تحويل شده است اظهار داشت: امروز ۶۰ دستگاه تاكسی جديد از سوی ايران خودرو به شهرداری تهران تحويل داده شد و قرار است این تعداد به ۵۰۰ دستگاه برسد.

پورسيدآقايى با تاكيد بر اينكه مينی‌بوس یک مد حمل ونقلی مهم و البته کارآمد در شهر تهران است گفت: متاسفانه در گذشته به دلیل مشکلاتی که در بخش نوسازی ناوگان مینی‌بوس به وجود آمد، این مد حمل و نقلی حذف شد، در دوره‌ جدید مدیریت شهری معتقدیم خطوط مینی‌بوس باید به شهر بازگردد که مقدمات اجرای آن اکنون فراهم شده است.
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر نقش خودروهای ون در جابه‌جایی مسافر در کلانشهر تهران اشاره کرد و گفت: امروزه، خودروی سواری پاسخگوی حجم جمعیت مسافران پایتخت نیست و باید از خودروی ون که سه برابر ظرفیت یک خودروی تاکسی جابه‌جایی مسافر دارد هم استفاده شود، به هیمن منظور نوسازی خودورهای ون پایتخت نیز باید در اولویت قرار گیرد، امیدواریم به کمک و همیاری ایران خورو معضل حمل ونقل عمومی شهر را حل کنیم.

بنا بر این گزارش، تفاهم‌نامه نوسازى ناوگان حمل و نقل عمومى و تحويل خودروهاى تاكسى مطابق ماده ١٢ قانون رفع موانع توليد رقابت پذير صبح امروز(٣٠ مهر ماه) با حضور معاون شهردار تهران و مدير عامل شركت ايران خودرو، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی کشور و اصحاب رسانه منعقد شد.

print
rating
  نظرات