پورسیدآقایی در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری تاكید كرد: حمل‌ونقل پاك و پایدار در پایتخت دست‌یافتنی است 1398/7/20

image

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران گفت: حمل‌ونقل پاك و پایدار در شهر تهران دست‌یافتنی است و معتقدم طرح‌هایی كه از سال گذشته در شهر اجراشده تا حدود بسیاری توانسته است این آرمان را محقق كند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیك شهرداری تهران؛ هفدهمین نمایشگاه حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری صبح امروز (١٨مهرماه) با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت و اصحاب رسانه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز بكار كرد.
محسن پورسیدآقایی صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه با بیان اینكه این نمایشگاه با حضور بیش از ٧٦ شركت داخلی برگزارشده است، وجه تمایز این نمایشگاه را با سایر دوره‌ها، حضور صرف شرکت‌های داخلی عنوان كرد و گفت: نمایشگاه حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری فرصتی است برای ارائه آخرین دستاوردهای صنعتگران داخلی تا توانمندی‌هایشان را به نمایش گذاشته و مصرف‌کنندگان نیز با توانمندی‌های آن‌ها آشنا ‌شوند و در سالی كه به نام رونق تولید نام‌گذاری شده بتوانیم از فرصت تولید داخل به نحو شایسته استفاده کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه هفدهمین نمایشگاه حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری در حالی برگزارشده است که توسعه حمل‌ونقل پاک و پایدار در دستور کار مدیریت شهری تهران قرار دارد تصریح كرد: حمل‌ونقل پاك و پایدار در شهر تهران دست‌یافتنی است و معتقدم طرح‌هایی كه از سال گذشته در شهر اجراشده تا حدود بسیاری توانسته این آرمان را محقق كند.
پورسیدآقایی با بیان اینكه سال گذشته با كاهش آلودگی و بهبود وضعیت آب و هوایی هیچ روزی در تهران به‌واسطه آلودگی هوا تعطیل نشد، اظهار‌ داشت: امسال نیز با اجرای طرح كنترل آلودگی هوا به‌جای طرح زوج یا فرد، به نتایج بسیار مطلوبی دست‌یافته‌ایم به‌طوری كه بر اساس گزارش شركت كنترل كیفیت هوا در سه‌ماهه تابستان نسبت به سال گذشته ١٤ درصد كاهش انتشار گازهای آلاینده را در محدوده‌ی كنترل آلودگی هوا شاهد بودیم.
معاون شهردار تهران بر ادامه اجرای طرح‌های توسعه حمل‌ونقل پاك و پایدار در شهر تهران تاكید كرد و گفت: امیدوارم با ادامه روند فوق امسال نیز زمستانی بدون آلودگی هوا سپری كنیم.
پورسیدآقایی در ادامه، استفاده از ظرفیت‌های این نمایشگاه در توسعه حمل‌ونقل پاك و انسان‌محور تاكید كرد و گفت: در بازدیدی كه از تولیدات صنعتگران داشتم خوشبختانه تمامی تولیدات بر اساس استاندارد یورو ٥ بوده و حتما شهرداری تهران بر فیلتر دوده و استانداردهای خودروها و ماشین‌آلات جدید نظارت خواهد كرد.
وی با تاکید بر این که حمل‌ونقل انسان‌محور در مقابل حمل‌ونقل خودرومحور از سیاست‌های اصلی شهرداری تهران است، گفت: به همین منظور در بخش صنعت، نیازمند امکانات، تجهیزات و محصولاتی هستیم که این با دستان توانمند متخصصان ایرانی تولید شده باشند.

print
rating
  نظرات