سنندجی خبر داد خط ویژه اتوبوس مهران تا نجف/ اختصاص ۶۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری تهران برای اربعین 1398/7/13

image
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران تصمیمات ستاد اربعین کشور در حوزه حمل‌ونقل و اقدامات خدمات‌رسانی به زائران را تشریح کرد
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «پیمان سنندجی» با بیان اینکه بنا بر تصمیمات ستاد اربعین کشور و شهرداری تهران، جابه‌جایی زوار در خاک عراق توسط شهرداری‌های تهران، مشهد و کرج صورت می‌گیرد گفت: جابه‌جایی زوار از مرزهای خسروی و مهران در دستور کار است که با توجه به اینکه مرز خسروی تا اطلاع ثانوی مسدود است منتظر اعلام رسمی باز شدن این مرز هستیم.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه از راه‌اندازی یک خط اتوبوس در مسیر مهران تا نجف خبر داد و تصریح کرد: یک هزار دستگاه اتوبوس و 250 دستگاه کامیون در مرزهای مهران و خسروی مستقر شده‌اند و جابه‌جایی در مرز مهران از هفته جاری آغاز خواهد شد.
به گفته سنندجی در سال گذشته شهرداری تهران 500 دستگاه اتوبوس به‌منظور برگزاری مراسم اربعین حسینی اختصاص داده بود که امسال تعداد 600 دستگاه اتوبوس به این منظور اختصاص‌یافته است و باقی اتوبوس‌ها از سوی شهرداری‌های مشهد و کرج تامین می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت: خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی از طریق مرز خسروی تنها تا کیلومتر 80 و در منطقه‌ای به نام حسینیه صورت می‌گیرد و پس از ان از طریق اتوبوس های عراقی به نجف منتقل خواهند شد.
سنندجی در پایان تاکید کرد: برای بازگشت زائران نیز پیش‌بینی شده تا اتوبوس‌ها و تریلی‌های ما در منطقه حله برای جابه‌جایی زوار به مرز خسروی و مهران اقدام کنند
print
rating
  نظرات