مدیرعامل سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران تاكيد كرد: HSE دغدغه اول در سازمان پایانه‌ها 1398/7/9

image

صبح امروز ممیزی نهایی نگهداشت اول سیستم مدیریتی HSE-MS در سازمان پایانه‌ها با حضور صدیقی مدیرعامل این سازمان، دانش مدیر دبیرخانه شورای عالی سامانه HSE شهرداری تهران، معاونین، مدیران و ناظران سامانه HSE شهرداری و ممیزین شرکت QMS ایتالیا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با توجه به اینکه در سال گذشته این سازمان موفق به استقرار سیستم HSE-MS و دریافت 2 ستاره طلایی و یک ستاره نقره‌ای شده و رتبه اول را در میان سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران به دست آورده بود، امروز پس از گذشت یک سال اولین ممیزی نهایی نگهداشت خود را با موفقیت پشت سر گذاشت.
امیرحسین صدیقی با اشاره به اهمیت و ظرفیت‌های ویژه پایانه‌ها گفت: پایانه‌های پایتخت محل تلاقی سفرهای برون‌شهری و درون‌شهری است و به‌عنوان دروازه‌های ورودی و خروجی پایتخت پتانسیل بسزایی در ایجاد نگرشی مثبت به پایتخت و اشاعه فرهنگ به سایر شهرهای کشور را داراست که می‌توان با انجام کارهای ماندگار و تأثیرگذار حداکثر بهره‌مندی را از این ظرفیت‌ها برد.
مدیرعامل سازمان پایانه‌ها با تأکید بر اینکه خوشبختانه امروز مسئله HSE به یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان پایانه‌ها بدل شده است، گفت : نوع نگرش سازمان پایانه‌ها به مسئله ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست از نگاهی لوکس و تشریفاتی به یک دغدغه اصلی و حیاتی بدل شده و هم‌اکنون میزان حساسیت کارکنان سازمان به اهمیت HSE ، آن را به گفتمان سازمانی تبدیل کرده و جزء انتظارات کارکنان و سایر ذی‌نفعان سازمانی شده است.
صدیقی در ادامه افزود : علیرغم محدودیت‌های مالی که امروزه شهرداری با آن دست‌به‌گریبان است، مسئله HSE نیز همانند موضوع آموزش، هزینه محسوب نشده بلکه به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری با آتیه موجب افزایش کارایی و اثربخشی در سازمان در جهت حفظ ایمنی و امنیت مسافران خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به لزوم مشارکت فعال یکایک ذی‌نفعان در به ثمر رسیدن این فرآیند گفت : برقراری تعامل و مشارکت فعال میان اعضای مختلف سهیم در فرآیند نگهداشت HSE به دلیل گستره وسیع پایانه‌ها، لزوم حرکت در یک مسیر مشترک را بیش‌ازپیش تبیین کرده و موجب دستیابی به یک مفاهمه مشترک میان سازمان و شهروندان می‌شود.
در حاشیه مراسم اختتامیه این نشست، دانش مدیر دبیرخانه شورای عالی سامانه HSE شهرداری تهران، پس از استماع نظرات ممیزین، تعهد و رویکرد مدیریت ارشد سازمان نسبت به مقوله HSE و ایجاد یک تفکر سیستمی در این حوزه را از نقاط برجسته و ارزشمند سازمان پایانه‌ها برشمرد و گفت : بهبود مستمر ازجمله نکاتی بود که در مجموعه فرآیند استقرار و نگهداشت سیستم مدیریتی HSE در این سازمان به‌صورت ملموس دیده می‌شد و طی زمان، ثمره آن بالندگی و زایش خواهد بود که در نتیجه آموزش و فرهنگ‌سازی در سازمان پایانه‌ها حاصل‌شده است.
در این گزارش همچنین آمده است : پس از بازدیدی که کارشناسان ممیزی از سازمان مرکزی و پایانه‌های غرب، جنوب، شرق و بیهقی و بررسی شاخص‌های استاندارد تعریف‌شده در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست به عمل آوردند، سازمان پایانه‌ها و پارک‌سوارهای شهرداری تهران توانست موفق به دریافت گواهینامه نگهداشت اول سیستم مدیریتی HSE_MS شود.
print
rating
  نظرات