همزمان با آغاز سال تحصیلی؛ كاهش حجم ترافیك در نخستین روز مهر ماه| افرایش ٦ درصدی طول معابر آزاد 1398/7/1

image

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از كاهش حجم ترافیك صبحگاهی نخستین روز مهر ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران؛ «محسن پورسیدآقایی»، صبح امروز در ستاد استقبال از مهر ٩٨ و رصد ترافیك آغاز سال تحصیلی با بیان اینكه برای آغاز سال تحصیلی تمهیدات بسیاری اعم از عمرانی، خدمات شهری و ترافیكی از سوی شهرداری تهران به منظور شروعی بی‌دغدغه برای شهروندان صورت گرفته است تصریح كرد: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته در بخش ترافیك، امروز (اول مهر ماه)، كاهش حجم ترافیك صبحگاهی را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه ترافیك صبحگاه نخستین روز مهر ماه از بزرگراه‌های نواب و شیخ فضل الله در مسیر جنوب به شمال و بزرگراه شهید همت و آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسیر غرب به شرق آغاز شد افزود: وضعیت سرعت آزاد در سطح شهر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
به گفته پورسیدآقایی در نخستین روز مهر ماه ۶ درصد طول معابر جریان آزاد افزایش یافته است و در عین حال شاهد گره ترافیکی درسطح شهر نبودیم.
معاون شهردار تهران از افزایش ۱۵ درصدی ناوگان در خطوط مترو خبر داد و گفت: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس هم که به دلیل خرابی متوقف بودند اورهال شده و از امروز در خطوط اتوبوس تندرو بکارگیری خواهند شد.
پورسیدآقایی با بیان اینکه تلاش شده است با توسعه حمل ونقل عمومی و محدودیت تردد خودروهای شخصی ترافیک مهر ماه را مدیریت و کنترل کنیم عنوان کرد: کاهش سرفاصله حرکت ناوگان عمومی از دیگر اقدامات صورت گرفته است به‌طوری‌که از امروز سرفاصله حرکت قطار در خطوط ۱، ۲ و ۴ به ۳.۵ دقیقه کاهش می‌یابد و همچنین سرفاصله حرکت اتوبوس در خطوط ۱۰گانه بی آر تی نیز به ۳۰ ثانیه کاهش خواهد یافت

print
rating
  نظرات