ناوگان اتوبوس‌رانی تهران آماده استقبال از مهر؛ راه‌اندازی 22 خط سرویس مدرسه در پایتخت| تقویت خطوط اتوبوس تندرو با افزایش تقاضای سفر 1398/6/24

image

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران با بیان اینکه هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه زمان‌بندی جدیدی با توجه به افزایش تقاضای سفر و کاهش سرفاصله‌های اعزام اتوبوس، ارائه می‌شود از تقویت خطوط 10 گانه اتوبوس تندرو و راه‌اندازی 22 خط سرویس مدرسه در سطح پایتخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «پیمان سنندجی» با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای استقبال از مهر، از راه‌اندازی 22 خط سرویس مدرسه در سطح مناطق خبر داد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران با بیان اینکه در مهرماه با افزایش 20 تا 30 درصدی مسافر روبرو هستیم اظهار داشت: با توجه به بازگشایی مدارس در مهرماه و به‌منظور تأمین نيازهای حمل‌ونقلی دانش آموزان برای عزيمت به مدرسه و مراكز آموزشی، در تمامی مناطق شهرداری نسبت به راه‌اندازی اتوبوس مدرسه با نصب لوگوی ويژه مدارس اقدام شده تا در ساعات شروع و تعطيلي مدارس، سرويس‌رسانی انجام شود.
به گفته وی برای سهولت تردد و آرامش خاطر دانش آموزان، در طول مسير اين خطوط، ايستگاه‌هايی مشخص‌شده كه تنها مختص خط اتوبوس مدرسه بوده و صرفاً برای پياده و سوار کردن دانش آموزان مورداستفاده قرار می‌گيرد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید برنامه زمان‌بندی جدیدی با توجه به افزایش تقاضای سفر و کاهش سرفاصله‌های اعزام اتوبوس، ارائه می‌شود اظهار داشت: اشتغال حداکثری ناوگان و لغو مرخصی‌های غیرضروری، استقرار عوامل نظارتی در مکان‌های پرمسافر و گلوگاهی شبکه از دیگر برنامه‌های ناوگان اتوبوس‌رانی برای تردد آسان‌تر دانش آموزان و دانشجویان است.
سنندجی با اشاره به نظارت از طریق سایت نظارت تصویری و انتقال مشکلات به مسئولان حوزه ترافیک در این ایام تأکید کرد: اعلام موارد ترافیکی و مشکلات راهبردی در سطح شبکه به مرکز کنترل ترافیک از موارد پیش‌بینی‌شده برای این ایام است همچنین در این مدت، کلیه اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های تحت پوشش، نظافت شده و کلیه مراکز فرهنگی (دبستان، دبیرستان، دانشگاه، آموزشگاه و ...) به تفکیک تعداد مدارس تحت پوشش هر سامانه شناسایی‌شده تا هماهنگی لازم با مسئولان مراکز آموزشی برای اعزام اتوبوس هم‌زمان با تعطیلی این مراکز و ارائه خدمات مطلوب‌تر فراهم شود.

سرویس‌رسانی به ۶۰ مدرسه استثنایی
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران در ادامه با اشاره به خدمات ارائه‌شده به سرویس مدارس گفت: امسال به 60 مدرسه استثنایی سرویس‌رسانی خواهیم کرد. همچنین به 169 موسسه آموزشی و درمانی نیز توسط سامانه جانبازان و معلولین نیز سرویس‌رسانی می‌شود.

print
rating
  نظرات