بهره‌برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی با حضور شهردار تهران 1398/3/28

image
شهردار تهران صبح امروز در آئین بهره‌برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران بر فرهنگ‌سازی بیشتر برای عدم استفاده از خودروی شخصی تاکید و اعلام کرد دولت برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی با شهرداری همراهی جدی دارد.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، شهردار تهران در آیین بهره‌برداری و توسعه ناوگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهر تهران که صبح امروز در بوستان گفتگو برگزار شد، گفت: از همکارانم تشکر می‌کنم که به یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم شهر تهران پرداختند و امروز به خاطر این هدف اینجا جمع شده‌ایم. در نظرسنجی‌هایی که در آخر شهریور 96 از مردم تهران صورت گرفت موضوع آلودگی و ترافیک اصلی‌ترین مشکل تهران ازنظر مردم بود. امروز شاید مشکل اقتصادی به صدر جدول رسیده باشد اما آلودگی و ترافیک از لیست مشکلات مردم تهران حذف نشده است. پس من به‌عنوان شهردار تهران و شما به‌عنوان متولیان این امر باید به این موضوع به شکل پیوسته با مبانی نظری روشن بپردازیم. برآیند همه تصمیمات ما باید منجر به افزایش سهم حمل‌ونقل عمومی در تردد در شهر تهران باشد و نتیجه فعالیت‌های ما کاهش تردد با استفاده از خودروی شخصی باشد. این سیاست عمومی همه کلان‌شهرهای دنیا است. متاسفانه به دلیل اینکه ما این مبانی نظری را پیوسته در سیاست‌هایمان تعقیب نکرده‌ایم به این هدف نرسیده‌ایم و سهم خودروهای شخصی در حمل‌ونقل عمومی شهر تهران بیشتر از سایر وسایل حمل‌ونقل است.
وی در ادامه عنوان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی توسعه حمل‌ونقل عمومی کار ساده‌ای نیست. حالا در دوره جدید شورا و شهرداری، بهره‌برداری از دو خط مترو و ایستگاه‌های جدید تلاشی برای پر کردن خلأهای حمل‌ونقل است که مترو می‌تواند آن را پر کند، اما در برخی نقاط شهر و برخی معابر مسافرها کم هستند و نیازی به استفاده از اتوبوس نیست؛ درنتیجه مینی‌بوس‌ها در این معابر مورداستفاده قرار می‌گیرند.
حناچی با تاکید بر توسعه محورهای پیاده و دوچرخه‌سواری در پایتخت گفت: مطالعات نشان می‌دهد که 80 درصد آلودگی در تهران مربوط به خودروهایی است که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند و 40 درصد هم مربوط به خودروهای شخصی است.
شهردار تهران با تاکید بر ترویج فرهنگ استفاده نکردن از خودروهای شخصی گفت: باید کاری کنیم که تردد خودروی تک‌سرنشین به ضد ارزش در شهر تبدیل شود و این نمی‌شود الا با همراهی مردم. باید تلاش کنیم این فرهنگ را در جامعه جا بیندازیم؛ کلان‌شهرهای دنیا این سیاست را دنبال کرده‌اند و ما هم باید این کار را بکنیم. ما جایی موفق می‌شویم مردم را در سیاست‌هایمان همراه کنیم که وجدان عمومی جامعه این موضوع را بپذیرد و برای این کار لازم است از همه ظرفیت اطلاع‌رسانی عمومی استفاده کنیم.
وی با انتقاد از برخی تبلیغات تلویزیونی گفت: من برخی از فیلم‌های تبلیغاتی تلویزیون را که می‌بینم تأسف می‌خورم که جای تبلیغ استفاده از حمل‌ونقل عمومی خالی است. درحالی‌که برخی تبلیغات متعلق به اقلامی است که استفاده کمی دارد و ممکن است خیلی مهم نباشد. اما جای امور مهمی مانند فرهنگ‌سازی برای حل مشکلات ترافیکی در این تبلیغات خالی است. البته این نقطه‌ضعف ماست که باید با تلویزیون در این زمینه فعالانه‌تر برخورد کنیم.
وی با تاکید بر این سیاست که نباید با بزرگراه و پل‌سازی به افزایش تقاضای سفر در شهر دامن بزنیم گفت: توسعه مسیرهای سواره‌رو تمامی ندارد و هر چقدر این مسیرها زیاد شود تقاضای سفر هم بیشتر می‌شود. برخی زدن پل و راه انداختن اتوبان جدید را کار می‌بینند اما باید در این نگاه تجدیدنظر کنیم و خودمان را به مبانی علمی بیشتری متصل کنیم. می‌توانیم با اقدامات دیگری کیفیت زندگی در شهر تهران را افزایش دهیم.
حناچی با بیان این‌که ما از مردم تهران باید به خاطر نبود حمل‌ونقل عمومی مناسب عذرخواهی کنیم، گفت: ناوگان حمل‌ونقل عمومی ما متناسب با حجم درخواست مردم نیست. در این زمینه به ما اعتراض می‌شود و این اعتراض هم وارد است و باید تلاش کنیم این مشکل را حل کنیم. دولت هم در این زمینه با ما همراهی جدی دارد.
وی گفت: بازسازی 500 اتوبوس شهری و استفاده از 117 مینی‌بوس در شهر و نیز تعدادی اتوبوس دو کابین و عقد قرارداد برای ساخت 500 مینی‌بوس اقدامات مهمی است که باید آن را توسعه دهیم.
حناچی در پایان با تقدیر از تلاش برای نصب و فعال‌سازی مانیتورهای اطلاع‌رسانی در ایستگاه‌های اتوبوس و استفاده از فیلتر دوده برای کاهش آلایندگی مینی‌بوس‌ها گفت: باید کاری کنیم که این فیلترها در داخل ساخته شود تا مشکل استفاده از آن به‌صورت گسترده هم حل شود.
print
rating
  نظرات