مکان نما  >>   صفحه اصلی  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر
کمينه مشروح خبر
1396/6/28
   
  موافقت معاون اول رییس جمهور با کلیات پیشنهادی شناورشدن ساعات اداری کارمندان در دوهفته نخست مهرماه
   
   
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک، دکتر محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی ستاد استقبال از مهر شهر تهران که امروز صبح برگزار شد ضمن اعلام این مطلب گفت: مديريت يكپارچه، هماهنگي و برنامه ریزی بین بخشی و فرا بخشی براي تسهیل سفر های تحصیلی و آموزشي از مهم ترین اهداف این جلسه می باشد تا با همه توان و ظرفیت های مدیریتی، اجرایی حمل و نقل و تعامل گسترده با حوزه های مختلف مرتبط باکار، خدمات درخور شان شهروندان را شاهد باشیم.
وی افزود: خوشبختانه معاون اول رییس جمهور با پیشنهاد شهرداری تهران که به منظور کاهش بار ترافیک صبحگاهی ارائه شد، موافقت کرده و اجرای آن در قالب بخشنامه ای از ایشان به ادارات و سازمان ها ابلاغ گردیده است و جای تشکر دارد.
معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري تهران از شهروندان خواست به منظور مديريت سفر در هفته هاي نخست سال تحصيلي از تردد هاي غير ضروري پرهيز کنند چرا که به واسطه انتقال دانش آموزان توسط والدين و تعيين تکليف نهايي وضعيت سرويس هاي مدارس شاهد افزايش ترافيکي در هفته نخست مهر ماه خواهيم بود.
وي با اشاره به همزماني سال تحصيلي با دهه اول ماه محرم تصريح کرد : به طور حتم ترافيک عصرگاهي را نيز در هفته نخست مهر ماه شاهد خواهيم بود، لذا از شهروندان مي خواهيم که سفرهاي غير ضروري نداشته باشند.
معاون شهردار تهران از والدين خواست که در رساندن فرزندان خود به مدارس نظم و مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت کنند و مواردي همچون حق تقدم ، ممانعت از پارک دوبل و توقف در حاشيه بزرگراه ها و معابر که به تشديد گره هاي ترافيکي منجر مي شود را مدنظر داشته باشند.
وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که کامیون های توزیع مواد غذایی برای سوپرمارکت ها در طول روز سرویس های مختلفی ارائه می کنند که بعضا در برخی موارد مشاهده می شود ۲۰ کامیونت به یک سوپرمارکت سرویس ارائه می کند و این مساله باعث توقف های مجاز و افزایش ترافیک می شود.
به گفته دکتر محسن پورسیدآقایی، تردد کامیونت های حامل موادغذایی در 2 هفته نخست مهرماه از ساعت 5 و 30 تا 10 و 30 دقیقه صبح در محدوده ترافیک زوج و فرد شهر تهران ممنوع است.
این جلسه با حضور رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین المللی شهرداری تهران، رئیس انجمن اولیاء و مربیان، نمایندگان فرمانداری، استانداری، اورژانس تهران ، نماینده معاونت های خدمات شهری و اجتماعی و فرهنگی و تمامی مدیران ترافیک در معاونت حمل ونقل وترافیک برگزار شد./
  نظرات