مکان نما  >>   صفحه اصلی  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر
کمينه مشروح خبر
1396/6/22
   
  تلاش مي کنيم با مديريتي جهادي و دلسوزانه طي 4 سال آينده تهراني نو بسازيم
   
   

 

معاون جدید حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از گسترش و توسعه حمل و نقل عمومي با اولويت حمل و نقل ريلي به عنوان اصلی ترین برنامه در اين حوزه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک؛ دکتر محسن پورسید آقایی با بيان این مطلب در جلسه تکریم و معارفه افزود: انتظاردارم با جديت، کوشش و برنامه ريزي دقيق در جهت رفاه و آسايش شهروندان و تغيير وضعيت حمل ونقل عمومي پايتخت گامي جدي برداريم.

وی با تاکيد بر اينکه روزمرگي بزرگترين دردي است که نبايد به آن مبتلا شويم، تصريح کرد: تصميم گيري هاي درست، جدي، علمي و کارشناسي و اجراي بموقع برنامه ها و سياست ها يکي از ضروريات در حوزه ترافيک است.

معاون شهردار با بیان اینکه ترافيک يکي از موضوعاتي است که زندگي در شهر تهران را با مشکل مواجه کرده و زندگي به معناي رفاه و آرامش در سايه ترافيک در شهر تهران کم رنگ شده است، خاطر نشان کرد : توسعه حمل ونقل عمومي و رسيدگي به وضعيت ترافيکي شهر يکي از اولويت هاي جدي شهرداري تهران خواهد بود.

 وي با تاکيد بر اينکه در گام نخست همه چالش هاي ترافيک و حمل ونقل در ابعاد مختلف را بررسي و براي آنها برنامه ريزي خواهم کرد، گفت: گسترش و توسعه حمل ونقل عمومي با اولويت حمل ونقل ريلي اولويت اصلي برنامه ريزي ها در اين حوزه خواهد بود.

دکتر پورسید آقایی حمل ونقل عمومي و شهرسازي را دو شاخه مهم شهرداري تهران عنوان و اضافه کرد: معتقدم باقي حوزه ها سرويس دهنده بوده و تنها اين دو حوزه به صورت جدي با شهروندان در ارتباط است، لذا بايد سياست گذاري ها و برنامه ها به گونه اي انجام شود تا شهروندان بيشترين خدمات و بهره را داشته باشد.

معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه کارهاي خوبي طي دو سال گذشته در توسعه خطوط مترو صورت گرفته است، گفت: تکميل خطوط و گسترش ناوگان را با جديت دنبال خواهيم کرد.

وي در ادامه با بيان اينکه ميزان جابه جايي مترو در سالهاي گذشته رشد متناسبي با توسعه خطوط نداشته است، گفت: اين امر ناشي از کمبود ناوگان بوده است.

پورسيدآقايي افزود: اکنون سرفاصله حرکت قطارهاي خط يک مترو 5 دقيقه است. اين در حالي است که پيش از اين 3.5 دقيقه بوده اين امر نشان مي دهد به واسطه افزايش خطوط مترو و به منظور سرويس دهي اين خطوط مجبورشده ايم، از قطارهاي خطوط فعال به کار بگيريم. لذا بايد با توجه به استفاده شهروندان از مترو ناوگان ريلي پايتخت را تقويت کنيم.

معاون ترافيک شهرداري تهران با اشاره به استفاده شهروندان از خودرو و مشکلات ترافيکي حاصل از آن گفت: وقتي مي توانيم از مردم انتظار داشته باشيم از خودروهاي شخصي استفاده نکنند که حمل ونقل عمومي کارآمد و بهينه اي را دراختيارشان قرار داده باشيم.

پورسيدآقايي توسعه ايستگاه ها و تقويت ناوگان حمل ونقل ريلي را اولويت نخست حوزه ترافيک دانست و اظهارکرد: در عين حال به ساير حوزه هاي حمل ونقل عمومي به عنوان حمل و نقل کمکي نگاه خواهد شد به عنوان مثال بايد سرعت حرکت اتوبوس ها اصلاح شود.

وي در پايان با اشاره به اينکه ظرفيت هاي خوبي در شهر تهران وجود دارد، گفت: آمده ام تا ترافيک شهر راجراحي کنيم، لذا تلاش مي کنيم با مديريتي جهادي و دلسوزانه طي 4 سال اينده تهراني نو بسازيم و به شهروندان تحويل دهيم.

  نظرات