مکان نما  >>   صفحه اصلی  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر
کمينه مشروح خبر
1395/12/24
   
  «انجام تست گرم خط 7 مترو» و «ورود 59 واگن جدید به ناوگان ریلی»
   
   


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از دو تحول ترافیکی پایتخت همزمان با ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و در آستانه سال نو خبر داد و گفت: اولین اتفاق مربوط به تست گرم خط 7 مترو با حضور شهردار محترم تهران در بخش میانی این خط حد فاصل ایستگاه میدان محمدیه تا ایستگاه شهید نواب صفوی است.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، دكتر مازیار حسینی افزود: خط 7 مترو، عمیق ترین خط متروی تهران است که از زیر تمام خطوط مترو رد می شود و به طول 30 کیلومتر و با 22 ایستگاه از جنوب شرق تهران در محدوده ورزشگاه تختی آغاز می شود و به میدان بوستان در سعادت آباد در شمال غرب می رسد.

وی با اشاره به این که همزمان با انجام تست گرم خط 7 مترو، دومین اتفاق مربوط به بهره برداری از 59 دستگاه واگن جدید مترو است که در کارخانه واگن سازی متروی تهران و از سوی صنعتگران داخلی ساخته شده اند، خاطرنشان کرد: با ورود این واگن های جدید به تعداد حداقل 8 رام قطار مترو، روزانه 200 هزار سفر به ظرفیت ناوگان ریلی تهران اضافه می شود.

گفتنی است آغاز به کار واگن های جدید مترو بعد از انجام تست گرم خط 7 مترو، طی مراسم ویژه ای صبح چهارشنبه 25 اسفند در محل کارخانه واگن سازی متروی تهران برگزار می شود.  

  نظرات