مکان نما  >>   صفحه اصلی  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر
کمينه مشروح خبر
1395/12/16
   
  پیشرفت حمل و نقل عمومی تهران در دهه اخیر انکارناپذیر است
   
   

دبیرکل انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) که به منظور حضور در «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» به کشورمان سفر کرده بود، قبل از ترک تهران گفت: پیشرفت حمل و نقل عمومی تهران در دهه اخیر انکارناپذیر است و نگاه مدیریت شهری به موضوع توسعه حمل و نقل همگانی در پایتخت ایران، که آن را می توانیم نگرش مبتنی بر حمل و نقل پاک بدانیم، فراتر از نگاه مرسوم در پایتخت های خاورمیانه است.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، آلن فلش (Alain Flausch) افزود: امروز آلودگی هوا به نگرانی مشترک بسیاری از شهرها و پایتخت های خاورمیانه - از بغداد تا اهواز و از تهران تا بصره - تبدیل شده و یکی از راهکارهای کاهش آلاینده ها، توسعه حمل و نقل پاک است.

وی با اشاره به این که سیستم های حمل و نقل شهری باید خدمات جدیدی را به شهروندان ارائه دهند، اظهار کرد: زمان آن فرا رسیده که بخش خصوصی را در حمل و نقل عمومی دخیل کنیم و امروز اپلیکیشن ها و آپشن های خدمات حمل و نقلی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

آلن فلش با بیان این که اَپ های آنلاین، چشم اندازی جدیدی را پیش روی حمل و نقل شهری گشوده و مسئولان شهری را ملزم به تجدید نظر در نوع سرویس دهی و بازنگری در خدمات حمل و نقلی نموده، تصریح کرد: باید به جا به جایی به عنوان خدمتی که باعث آرامش، راحتی و صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان می شود، نگاه کنیم.

وی با اشاره به این که چالش امروز کلان شهرهای جهان، توسعه حمل و نقل شهری و ترغیب شهروندان به استفاده از وسایل نقلیه عمومی در جا به جایی های شهری است، اظهار کرد: وجود خودروهای تک سرنشین در خیابان ها و بزرگراه ها با این باور منافات دارد و با تقویت زیرساخت های حمل و نقلی، ایجاد ظرفیت های جدید در حمل و نقل عمومی و استفاده از نوآوری های جدید، باید شهروندان را به استفاده از ناوگان حمل و نقل شهری تشویق کنیم.

آلن فلش با بیان این که تصمیم گیری درست مدیریت شهری تهران در هدف گذاری مترو به عنوان محور توسعه حمل و نقل عمومی و سرعت در ساخت مترو با استفاده از دستگاه های حفار غول پیکر موسوم به  TBMبا وجود تحریم هایی که ایران با آنها مواجه بود، تصریح کرد: توسعه متروی تهران، نشان دهنده تصمیم گیری صحیح و توانمندی اجرایی و فنی مدیریت شهری است.

دبیر کل UITP در پایان با تأکید بر این که خدمات حمل و نقل عمومی باید آنقدر مشتری محور، کارآمد، با کیفیت و جذاب باشد تا دارندگان خودروهای شخصی، ترجیح بدهند که وسیله نقلیه خود را کنار گذاشته و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: به این منظور، ناوگان حمل و نقل عمومی باید از نظر وقت و هزینه، مقرون به صرفه، مورد اطمینان و اعتماد، مرتب و منظم و مشتری مدار باشد.

  نظرات