مکان نما  >>   صفحه اصلی  /  آرشیو اخبار  /  مشروح خبر
کمينه مشروح خبر
1395/12/9
   
  اساتید برجسته 4 قاره جهان در کنفرانس ترافیک تهران
   
   

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در آستانه برگزاری «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» گفت: هیأت علمی این کنفرانس که در طول سال، 8 جلسه برگزار نمودند، متشکل از 48 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور است.

به گزارش روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، دكتر مازیار حسینی افزود: در این کنفرانس بین المللی، 15 نفر از اساتید برجسته 4 قاره جهان از جمله کشورهای پرتغال، بلژیک، انگلستان، سوئد، اتریش، سویس، هلند، آمریکا، پاکستان و استرالیا حضور دارند و مقالات علمی از 10 کشور دنیا منجمله کانادا، ایتالیا، آمریکا، هند و ترکیه دریافت شده است.

وی با اعلام این که در حاشیه کنفرانس ترافیک تهران، نمایشگاهی جانبی به منظور ارائه آخرین محصولات و دستآوردها و عرضه جدیدترین ایده ها و یافته ها در حوزه حمل و نقل برگزار می شود، تأکید کرد: نشست هم اندیشی معاونان حمل و نقل و ترافیک کلان شهرهای کشور و دومین نشست کمیته حمل و نقل شهرهای آسیایی نیز همزمان با این کنفرانس بر پا می شوند.

ارائه 377 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر

معاون شهردار تهران با اشاره به این که مجموعاً 1217 مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده که از این تعداد، 377 مقاله از سوی هیأت علمی کنفرانس مورد پذیرش قرار گرفته، اظهار کرد: که از 377 مقاله پذیرفته شده، 170 مقاله به صورت سخنرانی و 207 مقاله در قالب پوستر ارائه می شود، ضمن این که به منظور بهره گیری از توانمندی های علمی متخصصان داخلی و خارجی، 22 کارگاه تخصصی طی دو روز برگزاری کنفرانس بر پا می گردد.

دکتر مازیار حسینی  با بیان این که برگزاری دو میزگرد تخصصی با حضور مدیران اجرایی، اساتید دانشگاهی و صاحب نظران حوزه حمل و نقل شهری در این کنفرانس پیش بینی شده، تصریح کرد: این میزگردها با بحث و بررسی علمی و عملی در مورد دو موضوع ارزیابی پروژه های حمل و نقل درون شهری و راهکارهای توسعه قانونمداری در رفتارهای ترافیکی بر پا می شوند.

گفتنی است «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» همزمان با «دومین نشست کمیته حمل و نقل شهرهای آسیایی» طی روزهای دهم و یازدهم اسفند ماه جاری از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می شود.

  نظرات