نسل چهارم دوچرخه های اشتراکی

image
05/11/2019 10:49:19 ق.ظ
شرکت «پاک چرخ ایرانیان»، در سال ۱۳۹۶ به‌عنوان اولین و تنها مجری انحصاری دوچرخه‌های اشتراکی هوشمند با نام تجاری «بیدود»، با بررسی نیازهای جامعه و با رویکرد حرکت به سمت شهری هوشمند فعالیت خود را در زمینه حمل‌ونقل پاک با هدف کاهش آلودگی هوا، کمک به محیط‌زیست، افزایش سلامت شهروندی و کاهش ترافیک آغاز کرد.
این شرکت تلاش می‌کند تا با بالا بردن سطح فرهنگ جامعه و استفاده از دوچرخه، کیفیت زندگی را در جامعه ایرانی ارتقا دهد. کاربران دوچرخه‌های بیدود کلیه شهروندان بالای ۱۳ سال هستند که شرایط و قوانین ما را در سایت مطالعه کرده و پذیرفته‌اند.
شرکت «پاک چرخ ایرانیان» در فاز نخست در نظر دارد تا با قرار دادن دوچرخه‌های «بیدود» در سطح شهر به حمل‌ونقل پاک و دور از ترافیک کمک کرده و در میزان هزینه‌های جابجایی به کاربران خود یاری رساند. ازاین‌رو در فاز اول، فعالیت خود را در شهر تهران و از بخش‌های مرکزی شهر آغاز کرده و به‌تدریج کل شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد. پس از مدت‌زمان کوتاهی این خدمت به سایر شهرها و در نهایت در کل ایران گسترش خواهد یافت. در حال حاضر این خدمت در ایران منحصراً متعلق به شرکت «پاک چرخ ایرانیان» است. این شرکت تلاش می‌کند تا با بالا بردن سطح فرهنگ جامعه و استفاده از دوچرخه، کیفیت زندگی را در جامعه ایرانی ارتقا دهد. کاربران دوچرخه‌های بیدود کلیه شهروندان بالای ۱۳ سال هستند که شرایط و قوانین ما را در سایت مطالعه کرده و پذیرفته‌اند. شرکت «پاک چرخ ایرانیان» در فاز نخست در نظر دارد تا با قرار دادن دوچرخه‌های «بیدود» در سطح شهر به حمل‌ونقل پاک و دور از ترافیک کمک کرده و در میزان هزینه‌های جابجایی به کاربران خود یاری رساند. ازاین‌رو در فاز اول، فعالیت خود را در شهر تهران و از بخش‌های مرکزی شهر آغاز کرده و به‌تدریج کل شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد. پس از مدت‌زمان کوتاهی این خدمت به سایر شهرها و در نهایت در کل ایران گسترش خواهد یافت. در حال حاضر این خدمت در ایران منحصراً متعلق به شرکت «پاک چرخ ایرانیان» است. سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پس از ارزیابی عملکرد این شرکت در مدت آزمایشی و اخذ مدارک لازم، مجوز بهره‌برداری آزمایش به مدت سه ماه از آذر تا اسفند 97 صادر کرده است. پس از پایان مهلت آزمایشی این شرکت با ارائه مدارک لازم، مجوز بهره‌برداری در 4 منطقه مرکزی را دریافت خواهد نمود.
سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پس از ارزیابی عملکرد این شرکت در مدت آزمایشی و اخذ مدارک لازم، مجوز بهره‌برداری آزمایش به مدت سه ماه از آذر تا اسفند 97 صادر کرده است. پس از پایان مهلت آزمایشی این شرکت با ارائه مدارک لازم، مجوز بهره‌برداری در 4 منطقه مرکزی را دریافت خواهد نمود.